پیش‌بینی محسن یگانه از نتیجه انتخابات 96

خواننده 32 ساله موسیقی ایران که اصولاً اهل مصاحبه نیست، با ما همکلام شد و به سؤالات نوروزی ما و حتی سؤال ورزشی ما پاسخ گفت. این گفت‌وگو را در ادامه بخوانید.

پیش‌بینی محسن یگانه از نتیجه انتخابات 96

* اولین تصویری که محسن یگانه از عید نوروز دارد؟

شاید عجیب باشد اما اولین تصویری که از نوروز در خاطر دارم «اسکناس ده‌تومانی» است که در دوران کودکی من عیدی رایجی بود و البته دوست‌داشتنی!

* اولین خاطره‌ات از نوروز چیست؟

راستش هرچه فکر می‌کنم، اولین خاطره نوروزی‌ام را دقیق به خاطر نمی‌آورم. شاید عیدی‌هایی که در این ایام می‌گرفتیم و لذت‌بخش هم بود، اولین خاطره‌های عید من باشد البته به همراه سفره هفت‌سین و جذابیت‌هایش. کلاً روی یک عید زوم نکرده‌ام و همیشه یک تصویر کلی‌تری از نوروز در ذهنم داشته‌ام.

* بهترین نوروز زندگی‌ات؟

عید دو سال پیش یعنی نوروز 94 که البته بی‌ارتباط با نزدیک شدن به تولد دخترم «نگاه» در آن روزها نیست. هرچه بود برای من نوروز جذابی بود.

* بدترین عید عمر یگانه؟

مربوط به کودکی‌ام است و اتفاقاتی که آن روزها برایم رخ داد. یکی از عزیزان و نزدیکان فوت کرد و هنوز هم هنگامی که یاد آن نوروز -که دقیق نمی‌دانم چه سالی بود- می‌افتم، حال خوشی پیدا نمی‌کنم.

* آرزویت در لحظه تحویل سال چیست؟

همیشه اولین و بهترین دعا و آرزوی من، سلامتی خودم و خانواده‌ام است و البته موفقیت در کارهای موسیقایی و غیرموسیقایی. همیشه گفته‌ام و این اعتقادم است که در زندگی چیزی مهمتر و باارزش‌تر از سلامتی وجود ندارد.

* بیشتر عیدی می‌دهی یا عیدی می‌گیری؟

دست به عیدی دادنم خوب است. رقمش هم کم نیست، طی سال‌های اخیر بیشتر عیدی داده‌ام تا عیدی گرفته باشم اما ترجیح می‌دهم دیگران به من عیدی بدهند. (با خنده)

* بهترین عیدی که در عمرت گرفته‌ای؟

همان 10 تومانی که اول مصاحبه از آن صحبت کردم. بهترین عیدی همه زندگی من بود که البته دلیل هم دارد…

* عید امسال کجایی؟

با توجه به این که شغل من مدام مسافرت دارد، هنوز نمی‌توانم دقیق بگویم کجا هستم اما می‌دانم که چندین و چند روز را در تهران خواهم بود و در کنار خانواده‌ام سپری خواهم کرد.

* نوروز پارسال کجا بودی و چه می‌کردی؟

پارسال هم بیشتر در کنار خانواده‌ام بودم. ما نوروز یک کار جالبی می‌کنیم- البته بیشتر خانمم این کار را انجام می‌دهد- و آن هم این که بالن فانوسی به آسمان می‌فرستیم و من از این کار خوشم می‌آید!

حتما بخوانید :   جهانگیری: قتل غم‌انگیر «آتنا» غم بزرگی بر دل همه وارد کرد

* سال 95 برای محسن یگانه خوب بود یا بد؟

خوب بود، خیلی هم خوب بود. اجراهای موفقی داشتم و به اهدافی که در ابتدای سال برای خودم ترسیم کرده بودم، تاحد زیادی رسیدم. همین که دختر کوچکم و همسرم کنارم هستند و زندگی را با خانواده‌ام می‌گذرانم، یعنی خوب بودن و خوب سپری شدن.

* مهمترین مسئله کشور در سال 95 از نظر شما چه بود؟

راستش دوست ندارم به این سؤال پاسخ بدهم. یعنی پاسخی ندارم ولی انتهای سال از وضعیت جوی اهواز و خوزستان و اتفاقاتی که برای زندگی هموطنانم در این بخش مهم سرزمینم رخ داد، دلم گرفت.

* اگر محسن یگانه رئیس جمهور می‌شد، اولین دستورش در سال 96 چه می‌بود؟

(مکث می‌کند)… من اصلاً نمی‌خواهم رئیس‌جمهور شوم!

* چرا؟

چون کار بسیار سختی است، مسئولیت سنگینی است که هرکس نمی‌تواند جوابگوی آن باشد.

* نظرت درباره شخص دونالد ترامپ رئیس‌جمهور جدید ایالات‌متحده چیست؟

ترامپ به نظرم «عوام‌فریب» و یک آدم «اشتباهی» است. البته آدم‌های اشتباهی در اکثر کشورها زیاد وجود داشته‌اند!

* اگر فقط خودت باشی، 15 روز عید چه می‌کنی؟

اگر فقط خودم باشم، همه 15 روز را می‌نشینم پای کار موسیقی‌ام. یعنی شعر می‌نویسم، آهنگ می‌سازم، تنظیم می‌کنم، می‌خوانم آن هم با ولوم و صدای بلند. کار کردن یکی از چیزهایی است که مرا سرپا و سرحال نگه می‌دارد چرا که من عاشق کارم هستم.

* بهترین و بدترین لحظات سال 95 برای محسن یگانه چه بود؟

بدترینش دیدن بلایای طبیعی و غیرطبیعی رخ داده در طول سال بود. انگار شانس و طبیعت همزمان با ما قهر کرده بودند. بهترینش هم در همین کنسرت آخرم (3 اسفند) رخ داد. من چون مشغول خواندن بودم، چشمانم را بسته بودم و وقتی چشمانم را باز کردم، احساس کردم روبه‌رویم یک آسمان پر از ستاره است چرا که همه موبایل‌هایشان را روشن کرده بودند و از آنجا که من ناگهانی این صحنه را دیدم، غافلگیر شدم و به شدت به دلم نشست و تحت تأثیر قرار گرفتم. این لحظه بهترین لحظه سال 95 برای من بود.

* از ورزش ایران یک عمونوروز و یک حاج‌فیروز انتخاب کن!

یکی‌اش که حتماً سیامند رحمان است که در پارالمپیک افتخارآفرینی کرد و قوی‌ترین مرد جهان شد. کیانوش رستمی هم نفر بعدی است که او هم مرد طلایی ما در المپیک بود. کیمیا علیزاده واجد شرایط نیست وگرنه او را هم انتخاب می‌کردم. البته این را بگویم که من به عمونوروز و حاجی‌فیروز از دید سنتی و جذاب‌شان برای مردم نگاه کردم وگرنه ممکن است سؤال شما معنای دیگری داشته باشد.

حتما بخوانید :   زیباکلام: شکست همیشه یک پدر دارد و پیروزی چندین پدر!

* اگر بخواهی با یک نفر سلفی بگیری، انتخابت چه کسی خواهد بود؟

شاید رونالدینیو! من همیشه از او و بازی‌اش خوشم می‌آمد و بازیکن مورد علاقه من در همه این سال‌ها بوده.

* حسرت بزرگت در همه عمر که کاش این عید برآورده شود؟

بعضی حسرت‌ها و خواسته‌ها برآورده شدنی نیستند. گاهی دوست داری عزیزی کنارت باشد اما او را از دست داده‌ای و نمی‌توانی دست‌کم در این دنیا داشته‌ باشی‌اش. بنابراین من این حسرت را نمی‌خورم، فقط دلتنگ می‌شوم چون اگر عزیزت را امسال کنار سفره هفت‌سین نداری، نمی‌توانی نوروز بعد او را با آرزو کردن در کنار خودت داشته باشی و در واقع حسرت خوردنت به جایی نمی‌رسد.

* کدام سین هفت‌سین را بیشتر دوست داری؟

سبزه و سیب را بیشتر از سایر سین‌های هفت‌سین دوست دارم.

* فکر می‌کنی سال 96 چه کسی رئیس‌جمهور می‌شود؟

فکر می‌کنم دوباره دکتر روحانی رأی خواهد آورد.

منبع:خبر ورزشی

همچنين ببينيد

نظر خود را بنویسید

عبارات توهين آميز منتشر نخواهد شد.
از نوشتن نظرات با حروف لاتين خودداری شود.