نقطه ضعف کرۀ شمالی چيست؟

کارشناسان کرۀ جنوبي بر اين باورند که اين موشک ها، قديمي هستند و متعلق به دهه هاي پنجاه و شصتِ قرن گذشته هستند و ويژگي هاي آن ها در مقايسه با موشک هاي پاتريوت آمريکا، بسيار عقب مانده اند.

نقطه ضعف کرۀ شمالی چيست؟

العالم/ برخي کارشناسان کرۀ جنوبي، کرۀ شمالي را در هدف قرار دادنِ موشک هاي کرۀ جنوبي و آمريکا ناتوان دانستند.

کارشناسان بنياد مشکلات خاور دور در کرۀ جنوبي، بر اين باورند که پيونگ يانگ، در حال حاضر، با سامانه هاي ضد هوايي که در اختيار دارد، قادر به مقابله با موشک هاي آمريکا و کرۀ جنوبي نيست.

به نوشتۀ خبرگزاري «يونهاب» گزارش اين کارشناسان کره جنوبي، در زماني منتشر مي شود که ارتش کرۀ جنوبي، تمام تمرکز خود را براي توسعۀ سامانه اي مبذول کرده است که «Kill-Chain» نام گرفته و هدف از آن، استفاده براي حملۀ پيشدستانه است و گفته مي شود که در سال 2022 آمادۀ بهره برداري خواهد بود.

در اين گزارش تاکيد شده است که کرۀ شمالي زنجيره اي از سامانه هاي موشکي ضدهوايي خود را در پيونگ يانگ، پايتخت اين کشور و همچنين اطراف پايگاه هاي نظامي اصلي خود نصب کرده است و اين کار، با استفاده از تجربه هاي جنگي کره در سال هاي 1950 و 1953 صورت گرفته است.

به گفتۀ اين کارشناسنان، پيونگ يانگ در حال حاضر، 179 فروند موشک زمين به هواي «SA-2» با 30 کيلومتر برد و 38 فروند موشک «SA-5» با 150 کيلومتر برد و همچنين شماري موشک «SA-3» با 15 کيلومتر برد در اختيار دارد.

کارشناسان کرۀ جنوبي بر اين باورند که اين موشک ها، قديمي هستند و متعلق به دهه هاي پنجاه و شصتِ قرن گذشته هستند و ويژگي هاي آن ها در مقايسه با موشک هاي پاتريوت آمريکا، بسيار عقب مانده اند. کرۀ شمالي در حال حاضر، در پي بهبود بخشيدن به ويژگي هاي موشک هاي خود و همچنين به روزسازي سکوهاي سيار و خودران شليک اين موشک هاست.

حتما بخوانید :   تصاویر : اقدام بی‌سابقه داعش؛ دلداری محکوم پیش از سنگسار!
همچنين ببينيد

نظر خود را بنویسید

عبارات توهين آميز منتشر نخواهد شد.
از نوشتن نظرات با حروف لاتين خودداری شود.