بیوگرافی محمدرضا گلزار

محمدرضا گلزار که به شکل های مختلف در سینما خبرساز میشود این بار با بازی در فیلم سلام بمبئی کنار بازیگران مشهور هندی باز هم توجهات را به سوی خود جلب کرد. همزمان با این موضوع خواستگاری یک دختر ایرانی از محمدرضا گلزار او را در مرکز توجهات طرفداران و هوادارانش قرار داد. در این مطلب مختصری درباره زندگی و فعالیتها و هنرمندی های محمدرضا گلزار میخوانیم.

بیوگرافی محمدرضا گلزار

محمدرضا گلزار که نوازنده گیتار بود و به خوانندگی میپرداخت؛ و بعدها وارد دنیای بازیگری شد از همان آغاز کار توجهات زیادی را به خود جلب کرد و طرفدارن زیادی پیدا کرد. آخرین خبری که از فعالیتهای محمدرضا گلزار شنیده شد بازی در فیلمی ایرانی-هندی است که کارگردان آن هم یک ایرانی است. زندگی و فعالیتهای هنری محمدرضا گلزار را در این مطلب بخوانید.  

 زندگی شخصی محمدرضا گلزار

محمدرضا گلزار در 1 فروردین ماه سال 1356؛ در تهران و در یک خانواده شش نفری به دنیا آمد. دو برادر و یک خواهر دارد. او فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد اسلامی است. پدرش، پرویز گلزار هم مهندس مکانیک است. برادر بزرگترش علیرضا مهندس عمران است و خواهر بزرگترش آتوسا مترجم زبان آلمانی است. محمدرضا سومین فرزند خانواده است و بعد از او برادرش بردیا مترجم زبان انگلیسی است. مادرش خانه دار است. گلزار و خانواده اش اصالتا آذری هستند.

محمدرضا سوم دبیرستان بود و در رشته ریاضی درس میخواند که در کنکور دانشگاه آزاد شرکت کرد و در رشته مهندسی مکانیک در تهران قبول شد اما چون هنوز فارغ التحصیل نشده بود این رشته را در دانشگاه آزاد برای خود رزرو کرد و در سال آخر رشته خود را به تجربی تغییر داد و با هدف قبولی در رشته دندانپزشکی دوباره کنکور داد ولی قبول نشد و به همان رشته مکانیکی رفت.

محمدرضا تا زمانی که در دبیرستان مشغول تحصیل بود هیچ نوع فعالیت هنری نداشته و بازیکن تیم والیبال باشگاه پارس خوردرو، باشگاه شیشه و گاز، باشگاه پاس و باشگاه دیهیم در استان تهران بوده است.

پدرش مخالف گیتار زدن او بود برای همین او فقط گاهی ارگ کار میکرد. اما در سال 1377 محمدرضا گلزار گیتاریست گروه موسیقی آریان شد و فعالیتهای هنری خود را از آنجا آغاز کرد و به غیر از گیتار، ارگ و پرکاشن هم برای گروه آریان مینواخت.

گلزار، در زمینه موسیقی فعالیتهای دیگری هم داشته از جمله با همکاری رامین نصریانی و دیگران بند دارکوب را راه اندازی کرد. پس از آن محمدرضا گلزار بند ریزار را به ثبت رساند.

بیشترین فعالیتهای هنری گلزار در زمینه بازیگری بوده است. برای نخستین بار در سال 1379 بود که محمدرضا گلزار وارد سینما شد و بازیگری را در آنجا تجربه کرد. فیلم سام و نرگس به کارگردانی ایرج قادری اولین فیلم سینمایی محمدرضا  بود. پس از آن کارگردانانی چون مسعود کیمیایی، بهرام بیضایی و داریوش مهرجویی از محمدرضا گلزار برای بازی در فیلمهایشان دعوت کردند ولی هر بار به دلایلی این امر امکان پذیر نمیشد.

محمدرضا گلزار فیلمنامه ای به نام شیش و بش را نوشت و در سال 1386 در بانک فیلمنامه به ثبت رساند. در سال 1389 فیلمنامه ی محمدرضا گلزار به کارگردانی بهمن گودرزی ساخته شد و سرانجام در سال 1391 این فیلم به مرحله اکران رسید که خود محمدرضا گلزار نیز در آن به بازی پرداخت.

محمدرضا گلزار دو سریال با نام های ساخت ایران و عشق تعطیل نیست را که هر دو برای پخش از شبکه نمایش خانگی ساخته شده بودند را بازی کرد. که سریال ساخت ایران تولید و پخش شد اما سریال عشق تعطیل نیست پس از ساخت 5 قسمت متوقف شد.

حتما بخوانید :   بهنوش بختیاری، بیوگرافی و زندگی شخصی

گلزار در جشنواره های فیلمهای سینمایی نتوانسته است موفقیت چشمگیری به دست آورد.

عناوینی که توانسته  کسب کند به این ترتیب است:

در دومین جشنواره فیلم های ایرانی در تورنتو در سال 1389 در بخش تجلیل و نکوداشت از 11 سال بازیگری او به عنوان تک ستاره سینمای ایران تجلیل و جایزهٔ این بخش به وی اهدا شد. 

برای فیلم شیش و بش که فیلمنامه آن توسط خود محمدرضا گلزار نوشته شده بود در سومین جشنواره فیلم های ایرانی در تورنتو در سال 1391 از او تقدیر کردند.

مجله زندگی ایرانی در سال 1391 نظرسنجی ای ترتیب داد و گلزار در این نظرسنجی به عنوان خوش پوش ترین بازیگر سینمای ایران انتخاب شد.

 در سال 1389 در نظرسنجی مجله پوشش هم به عنوان مرد شایسته ایران انتخاب شد.

در جشن دنیای تصویر در سال 1384 محمدرضا گلزار کاندید بهترین بازیگر نقش اول مرد برای بازی در فیلم بوتیک شده بود.     

در همان سال 1384 کاندیدای لوح زرین انتخاب ویژه سال در دوره 5 منتخب سایت ایران اکتور (بهترین های سال) برای فیلم بوتیک انتخاب شده بود.

نام فیلمهای دیگری که محمدرضا گلزار در آنها ایفای نقش کرده است از قرار زیر است:

 مادر قلب اتمی، دلم می خواد، بانویی از ماه، تو و من، در امتداد شهر، شیش و بش، دموکراسی تو روز روشن، دو خواهر، مثل آن شب، مجنون لیلی، توفیق اجباری، کلاغ پر، تله، آتش بس، شام عروسی، گل یخ، بوتیک، سیزده گربه روی شیروانی، کما،چشمان سیاه، زهر عسل، بالا شهر پایین شهر، زمانه، شام آخر و سام و نرگس.  

 فعالیت های ورزشی محمدرضا گلزار

محمدرضا که به ورزشهای اسکی، والیبال، بیلیارد و شنا علاقه دارد در رشته های اسکی و والیبال هم فعالیت میکند.

او میگوید از 6 سالگی به دنبال ورزش والیبال رفته است. اما در رشته ی اسکی کارت مربی گری را هم گرفته است.

تیم والیبال هنرمندان که تشکیل شد؛ کاپیتانی تیم را از سال 1383 به گلزار سپردند.مسابقات این تیم برای کارهای خیرخواهانه برگزار میشد. محمدرضا گلزار به دلیل اختلافاتی که با مربیان تیم پیدا کرد و به دلیل مشغله های کاری از سال 1386 از این تیم کناره گیری کرد.

محمدرضا گلزار و تجربه ی کار به عنوان مانکن تبلیغاتی

از دیگر فعالیتهای محمدرضا گلزار این است که او مدل تبلیغاتی نیز هست. گلزار علاقه زیادی به دنیای مد و مدلینگ دارد. به همین دلیل هم در سال 1380 به عنوان اولین مرد فتو مدل معرفی شد.

محمدرضا گلزار از اولین مدلهای تبلیغاتی ایران بود. که برای اولین بار عکسش را بر روی بیلبوردهای تبلیغاتی برای تبلیغ شرکت ایکات گذاشتند. در سال 1380 پس از فیلم شام آخر شرکت ایکات برای تبلیغات از محمدرضا دعوت کرد و در سال 1381 بود که پس از بستن قرارداد با آنها مانکن تبلیغاتی این شرکت شد. پس از آن سال این قرارداد دوباره تمدید شد. اما در حال حاضر گلزار دیگر مایل نیست این تجربه تبلیغاتی را تکرار کند.

حتما بخوانید :   مرگ فرزند بازیگر ایرانی در اثر مصرف داروهای بدنسازی

محمدرضا گلزار و بازی در هندوستان

آخرین و جدیدترین خبری که درباره محمدرضا گلزار شنیده میشود بازی در فیلمی است که محصول مشترک ایران و هند است.

کارگردان این فیلم که محمد قربانپور است از بازیگران ایرانی و هندی برای ساخت این فیلم استفاده کرده است که بازیگر نقش اول مرد این فیلم را گلزار در نقش یک دانشجوی پزشکی در هندوستان، ایفا میکند.

یکی از بازیگران سرشناس سینمای هند به نام خانم آیشواریا رای هم بازی و نقش مقابل محمدرضا گلزار در این فیلم است. این فیلم که سلام بمبئی نام دارد برای ساخت و تولید آن حاشیه ها و سر و صداهای زیادی داشته است. اما با تمام اینها به مرحله تولید رسید و ساخت آن اواخر مهر کلید خورد.

یک خبر جالب تر در مورد محمدرضا این است که او یک آلبوم موسیقی آماده پخش دارد که به زودی منتشر میشود اما چند آهنگ از این آلبوم قرار است توسط خود محمدرضا در فیلم سلام بمبئی خوانده شود.

محمدرضا گلزار درباره فیلم سلام بمبئی نظر خود را اینگونه بیان کرده است: 

از همكاری با بالیوود و پروژه «سلام بمبئی» خوشحالم و امیدوارم با سهمی كه در این پروژه دارم پرچم ایران را در دیگر كشورهای دنیا به اهتزاز درآوریم. همكاری ایران و هند در «سلام بمبئی» اتفاق بزرگی است چون شركت موشن پیكچرز كارهای سینمایی بسیار بزرگی انجام داده و قرارداد با این شركت بزرگ فیلمسازی به نفع سینمای ایران خواهد بود.

محمدرضا گلزار همچنان ناموفق در جشنواره فجر

خبر دیگری که درباره محمد رضا گلزار وجود دارد این است که امسال فیلم خشکسالی و دروغ با بازی او در جشنواره فجر امسال هیچ سهمی از جوایز آن نداشت.

او در این باره میگوید: متاسفانه در جشنواره فیلم فجر امسال، فیلم «خشكسالی و دروغ» در هیچ‌كدام از بخش‌های جشنواره پذیرفته نشد و از این بابت واقعا متاسف شدم! سال‌ها فیلم‌هایی مثل «بوتیك»، «آتش‌بس» و… را با بازی من به جرم اینكه فیلم‌هایی تجاری هستند به جشنواره راه ندادند و آنها را ندیدند ولی حالا فیلم‌هایی در فهرست جشنواره حضور دارند كه كاملا تجاری هستند؛ مثل «رسوایی2» و فیلم‌هایی از این دست! امیدوارم زمانی‌كه «خشكسالی و دروغ» اكران می‌شود، اعضای هیات انتخاب جشنواره بتوانند سرشان را بالا بگیرند.

گلزار درباره فیلمهایش میگوید که کارهای متفاوتی انجام داده است: در سال‌های اخیر سعی كردم در فیلم‌های متفاوتی بازی كنم و ژانر كاری‌ام را تغییر دهم ولی گویا همین هم قرار نیست دیده شود! فیلم‌های «مادر قلب اتمی» و «دلم می‌خواد» مدت‌هاست در انتظار اكران هستند و هر از گاهی می‌شنویم كه گویا مشكلات اكران آنها حل شده ولی واقعا هیچ‌ چیزی مشخص نیست و باید از تهیه‌كنندگان این فیلم‌ها درباره‌شان بپرسید. فقط این را مطمئن هستم كه وقتی اكران شوند، استقبال مخاطب از آنها تمام این ناملایمات را به فراموشی خواهد سپرد.

همچنين ببينيد

نظر خود را بنویسید

عبارات توهين آميز منتشر نخواهد شد.
از نوشتن نظرات با حروف لاتين خودداری شود.