راهکارهای موثر برای لاغری سریع و زیبایی اندام

چاقی معضلی است که ممکن است افراد زیادی دچار آن باشند و از اضافه وزن خود ناراحتند و به دنبال

راهکارهای موثر برای لاغری سریع و زیبایی اندام

چاقی معضلی است که ممکن است افراد زیادی دچار آن باشند و از اضافه وزن خود ناراحتند و به دنبال راهی برای رسیدن به لاغری سریع هستند. چاقی علاوه بر مشکلاتی که همراه خود برای فرد ایجاد میکند ممکن است بیماری هایی با خود به همراه داشته باشد. باید به فکر کم کردن وزن خود و لاغر شدن بود. میتوان برای رسیدن به لاغری سریع نکات و اصولی را رعایت کرد. 

برای رسیدن به لاغری سریع انواع روش ها پیشنهاد میشود. در بسیاری از تبلیغات گفته میشود که لاغری سریع را با انواع جراحی ها و لیزرها تجربه کنید اما همین جراحی ها و روش های لیزری نه تنها فرد را به نتیجه که همان لاغری سریع است نمی رساند بلکه او را دچار آسیبها و جراحات بعدی هم میکند که حتی ممکن است عواقب بسیار بدی داشته باشند.

اما اگر برای رسیدن به لاغری سریع از راه اصولی وارد شوید و در ژریم های غذایی خود همه نوع غذا را بگنجانید اما به اندازه های مناسب مصرف کنید حتما به لاغری سریع خواهید رسید.

شما برای رسیدن به لاغری سریع نیاز به رژیم غذایی خاصی ندارید این نکات را در طول شبانه روز رعایت کنید حتما آنچه را که میخواهید به دست خواهید آورد. 

نوشیدن آب کافی

برای آنکه سریعتر لاغر شوید و وزن بیشتری از دست بدهید در طول روز مقدار زیادی آب بنوشید حدود 8 تا 10 لیوان. این کار بر روی متابلوسیم بدن تاثیر گذاشته و به سوخت و ساز بدن سرعت میبخشد و در جهت لاغری سریع نتیجه مثبت میدهد.

همه چیز را به اندازه بخورید

یکی از بهترین راه ها که میتوان با آن به لاغری سریع رسید. توصیه ای است که پزشکان به افراد چاق میکنند؛

همه غذاهای مقوی را میتوانید بخورید اما حجم و اندازه های کم و تقسیم شده در روزهای هفته و وعده های غذایی.

حذف خوراکی های غیر مفید

خوراکی هایی که کالری و چربی زیاد به بدن تحمیل میکنند و باعث چاقی سریع میشوند و شما را به خوبی وسوسه میکنند از جلوی چشمانتان دور کنید.

خوردن سبزیجات از بهترین خوراکیها در لاغری سریع است.

از سبزیجاتی استفاده کنید که وقتی آنها را میخورید به شما احساس سیری و پربودن معده را بدهد.

یک راه لاغری سریع رژیم میوه است.

برای تناسب اندام و رسیدن به لاغری سریع خوردن میوه یکی از بهترین راه هاست. میوه خوردن ضرری ندارد و برای میان وعده ها همیشه خوردن میوه توصیه میشود به خصوص اینکه علاوه بر تامین ویتامین مورد نیاز بدن باعث نشاط و شادابی میشود و انرژی روزانه افراد را هم تامین میکند. برای اینکه لاغری سریع را به دست آورید خوردن میوه را در صبح به جای خوردن غذاهای دیگر برای صبحانه جایگزین کنید.

حذف غذاهای مغذی پر کالری درست نیست.

حذف غذاهایی که کالری و انرژی بالایی دارند کار بسیار غلطی است. معمولا برای لاغری سریع برنج را ازغذاها حذف میکنند و این کار بسیار اشتباه است. دانشمندان میگویند این نوع غذاها را حذف نکیند زیرا مغذی هستند آنها را تبدیل به غذایی متعادل کنید مثلا با خوردن غذاهای مفیدتر در کنار آنها سطح تعادلی برای کالری به دست آمده از آنها ایجاد کنید.

حتما بخوانید :   انواع کاشت ایمپلنت دندان + عوارض

ورزش کردن عالی ترین روش لاغری سریع است

ورزش کردن به طور مداوم و منظم میتواند به لاغری سریع کمک زیادی بکند. زیرا ورزش هم تمام اعضای بدن را در یک سطح از آمادگی جسمانی قرار میدهد و هم در سوزاندن چربی ها برای لاغری سریع موثر است. صبح های زود بهترین زمان برای ورزش و دستیابی به لاغری سریع از این طریق است.

وعده های غذایی را حتما در برنامه غذایی داشته باشید

وعده های اصلی غذایی را به هیچ عنوان حذف نکنید. حتما هر سه وعده را غذا بخورید از غلات و مواد پروتئینی و میوه و سبزیجات در وعده هایتان استفاده کنید.

بعد از شام چیزی نخورید.

خوردن غذا بعد از شام در لاغری سریع شما اشکال ایجاد میکند. بعد از شام بدن در حال آماده سازی برای سوزاندن چربی ها در هنگام خواب است و اگر بعد از شام هنگام تماشای تلویزیون یا کار با اینترنت شروع به خوردن کنید در این روند اختلال و اشکال ایجاد میکنید و یک روش غلط را در رژیم لاغری خود خواهید داشت.

نکات ریز دیگری هم وجود دارد که کمتر کسی در روند لاغری سریع به آنها توجه میکند نکاتی مانند اینکه :

رنگ آبی به شما احساس کاذب سیری تلقین میکند. پس اگر در ظرفهای آبی رنگ از نوع تیره غذا بخورید زودتر احساس سیری به سراغ شما خواهد آمد و کمتر غذا میخورید با این روش هم میتوانید به لاغری سریع برسید.

زمانی که بدن شما به غذا نیاز ندارد و شما اقدام به غذا خوردن اضافه کنید چون بدن نیاز نداشته این غذا را به صورت کالری اضافه ذخیره کرده و سبب چاقی میشود. پس تنها فقط زمانی که احساس میکنید به غذا خوردن احتیاج دارید غذا بخورید.

آهسته غذا خوردن کمک میکند که شما زودتر احساس کنید سیر شده اید و کمتر غذا میخورید و لذت بیشتری هم از غذا خوردن میبرید.

تاثیر فوق العاده پیاده روی در لاغری سریع

پیاده روی در لاغری سریع خیلی تاثیر دارد. روزانه 30 دقیقه پیاده روی کالری خیلی خوبی از بدن شما را میسوزاند و روند لاغری سریع را بهتر پیش خواهد برد.

خوردن غذاهای سرخ کردنی را کم کنید

غذاهای پر چرپ و سرخ کردنی خیلی بر چاقی اثر میگذارد. شما باید قبل از خوردن غذاهای پر چرب میزان کالری و فیبر موجود در آنها را بسنجید این کار کمک میکند که شما بدانید از هر کدام چه مقدار بخورید و یا اصلا از آن غذا میل کنید یا نکیند با این کار بهتر میتوانید روند لاغری سریع خود را کنترل کنید.

تمرینات قدرتی

اگر میتوانید روزانه ورزش های قدرتی را هم 3 یا 4 بار انجام دهید کمک خوبی است که زودتر به نتیجه برسید.

جایگزینی برای خوراکی های پر چرب

گاهی جایگزین کردن غذاها راه خوبی است که لاغری سریع ر ا تجربه کنید. به طور مثال به جای خوردن نان های ساده نان سبوس دار خیلی بهتر است. و خوردن شیر و ماست و پنیر و سس و خامه کم چرب بهتر از خوردن شیر و ماست و پنیر و سس و خامه پر چرب است.

کوچک کردن اندازه ی خوراکی ها

یک راه ساده و عالی برای کمتر خوردن و بیشتر لذت بردن این است که مواد خوراکی که به خوردن آنها تمایل دارید مانند شکلات و پنیر را در ابعاد کوچک تقسیم کنید. هنگامی که میخواهید آنها را مصرف کنید چون تعداد مد نظر شماست سعی میکنید تعداد کمی بخورید پس مقدار کمتری را  هم به خوردن این گونه خوراکیها اختصاص میدهید.

حتما بخوانید :   بدن انسان به چه میزان آب احتیاج دارد؟

سوپ ها را بدون چربی بخورید.

یک نکته دیگری که وجود دارد خوردن سوپ هایی است که همیشه پرچرب هستند. اگر تمایل به خوردن سوپ دارید آن را از غذاهایتان حذف نکیند. سوپ ها را پس از آماده شدن در یخچال قرار دهید تا چربی موجود در آن بر روی سطح سوپ به حالت جامد درآید سپس چربی آن را گرفته و سوپ بدون چربی یا دارای چربی کمتر را میل کنید این هم نکته ایست که در لاغری سریع میتواند اثر داشته باشد.

دسر را به اندازه میل کیند

خوردن دسرها هم اشکالی ندارد اما حواستان باشد که چه مقدار میخورید. به اندازه و مناسب میل کنید.

دسرهای خیلی پرچرب را یا نخورید و یا خیلی کم بخورید.

فعالیت بدنی بیشتر

 در روز اگر از آسانسور و پله های برقی استفاده میکنید در صورتی که توانایی آن را دارید حتما از پله های معمولی استفاده کنید این به شما مانند ورزش در لاغری سریع کمک میکند.

تشویق و ایجاد انگیزه

یکی از راه های لاغری سریع ایجاد انگیزه در خود است. برای ایجاد انگیزه پس  از گذشته یک هفته و رعایت تمام اصول لاغری سریع خود را وزن کنید و ببینید تا چه میزان وزنتان کاهش پیدا کرده است.

اگر به خوبی وزن کم کرده اید خود را تشویق کنید و رژیم غذایی جدید برای خود ترتیب دهید.

شادی وزن کم کردن خود را با دیگران در میان بگذارید و اجازه دهید آنها هم شما را تشویق کنند این کار انگیزه ی زیادی برای ادامه روندی که برای لاغری سریع در پیش گرفته اید به شما میدهد.

لباس هایی که برای شما تنگ است را در معرض دیدتان قرار دهید این کار کمک میکند که شما انگیزه بیشتری برای لاغری سریع پیدا کنید که زودتر بتوانید دوباره این لباسها را به تن کنید.

یادداشت کردن مقدار خوردنی ها

یک نکته ریزی که در لاغری سریع وجود دارد و کمتر کسی از آن اطلاع دارد این است که تمام چیزهایی را که میخورید و مینوشید در جایی یادداشت کنید این کار باعث میشود که نسبت به زمان و مقدار غذای خود که در طول روز میخورید دقت بیشتری داشته باشید و به تغییرات در رژیم غذایی خود بهتر خواهید پرداخت و مقدار کالری وارد شده به بدنتان را کنترل خواهید کرد تاثیرات این کار در تحقیقاتی به خوبی نمایان شد و به طور معجزه آسایی در لاغری سریع فرد موثر بوده است.

به تمام اصول لاغری سریع توجه ویژه داشته باشید و سعی کنید همه آنها را در کنار هم به کار بگیرید. هم رژِیم غذایی خود را درست و مناسب ترتیب دهید و هم فعالیت های بدنی خود را به طور مداوم و منظم ادامه دهید خواهید دید که به راحتی به نتیجه ای که همان لاغری سریع است میرسید.

همچنين ببينيد

نظر خود را بنویسید

عبارات توهين آميز منتشر نخواهد شد.
از نوشتن نظرات با حروف لاتين خودداری شود.