ترفندهای زیبایی صورت و جذابیت

زیبایی ظاهری شامل زیبایی صورت و زیبایی اندام است . بهترین راه برای به دست آورن هر دو زیبایی تغذیه

ترفندهای زیبایی صورت و جذابیت

زیبایی ظاهری شامل زیبایی صورت و زیبایی اندام است . بهترین راه برای به دست آورن هر دو زیبایی تغذیه سالم و استفاده از مواد خوراکی طبیعی است . در بسیاری موارد همین مواد خوراکی طبیعی ضامن زیبایی صورت هستند .

اولین نکته برای زیبایی صورت داشتن پوستی صاف ، نرم و لطیف است .

مهمترین عامل زیبایی صورت مراقبت از پوست است . پوست و خصوصا پوست صورت همواره در معرض آلودگی ، گرما و رطوبت و خشکی قرار دارد . همین عوامل بر زیبایی آن اثر میگذارند . افرادی که صورتشان عیبهایی مانند جوش و لک ، کک مک و … دارند باید بدانند که پاک کردن صورت ، تقویت کردن پوست با دادن غذای مفید و رساندن مواد مغذی به پوست میتوانند به خوبی عیبهای صورتشان را درمان کنند .

پوست هر فرد ویژگی های خاص خودش را دارد که باید مطابق با آن ویژگی ها از پوست صورت خود مراقبت کند و متناسب با ان به زیبایی صورت و پوست خود اهمیت دهد . پس فهمیدن آنکه پوست ما از چه نوعی است بسیار مهم و ضروری است . و بر زیبایی بیشتر ان تاثیر فراوان میگذارد.

پوست معمولا طبییعی ، چرب ، حساس یا ترکیبی است. راه های مراقبت و زیبایی هر کدام هم با دیگری متفاوت است .

بیش از حد در معرض آفتاب قرار گرفتن ممکن است به پوست اسیب های جدی وارد کند و زیبایی صورتتان را هم تحت تاثیر قرار دهد برای محافظت از پوست و زیبایی صورت خود در برابر افتاب و دیگر تغیییرات آب و هوایی که ممکن است بر روی پوست اثرات مخربی بگذارد از کرم های مرطوب کننده و ضد افتاب های مناسبی که باعث خشکی بیشتر پوست نمیشوند استفاده کنید باید مرتبا پوست صورت خود را تمیز کنید و سلول های مرده را از روی صورت خود پاکسازی کنید با مرطوب نگه داشتن پوست صورت خود به زیبایی و شادابی پوستتان کمک کرده اید .

خواب کافی و مناسب یکی از راه های مراقبت از پوست است . در خواب بدن میتواند اسیبهایی که به ان و خصوصا به پوست وارد شده است را ترمیم کند پس بهم زدن این تعادل با کم خوابی یا بی خوابی موجب کاهش خون رسانی به پوست میشود و در نتیجه ممکن است باعث ایجاد ناراحتی های پوستی مانند آکنه و اگزما بشود . رعایت نکردن همین موارد ساده زیبایی صورت و پوست شمارا تحت تاثیر قرار میدهد.

اگر پوست شما جوش میزند ترکاندن این جوش ها راه بسیار خطرناک و اشتباهی است . باکتری های موجود در جوش های ترکانده شده به قسمتهای عمیقتر پوست میروند و باعث عفونت میشوند و اثر جوش را بر جا میگذارند و همین امر به زیبایی صورت بسیار اسیب میزند . از بین بردن جوش ها با مراقبتهای بهداشتی و همچنین از طریق گذاشتن ماسکهای طبیعی که مواد مغذی مورد نیاز پوست را به ان میرساند میتواند براحتی صورت گیرد

مراقبت ازچشم و پوست دورچشم را نباید نادیده گرفت. پوست دور چشم از قسمتهای مهم و حساس صورت است که در زیبایی صورت بسیار زیاد تاثیرگذار است.

حتما بخوانید :   تمام آنچه که باید درمورد "ریزش مو زنان" بدانید

پوست دور چشم بسیار نازک و حساس تر از قسمتهای دیگر صورت است و البته از قسمتهای مهم زیبایی چهره است. هیچ وقت چشمهای خود را نمالید . این کار سبب میشود که رگهای خونی اطراف چشم پاره شوند این پارگی ها باعث ضخامت پوست دور چشم میشوند و کم کم تیرگی دور چشم را سبب میشود که زیبایی را از صورت شما میگیرد .از کرمهای دور چشم برای مراقبت و شادابی پوست دور چشم استفاده کنید . برای جوانتر ماندن پوست دور چشم و زیبایی آن می توانید به غیر از انواع کرم های دور چشم از حلقه های خیار هم استفاده کنید. خیار در شادابی و زیبایی پوست دور چشم بسیار موثر است . 2 حلقه خیار را روی پلکهایتان بگذارید و هر دو روز یکبار این کار را انجام دهید تاثیر ان را در زیبایی صورتتان به مرور خواهید دید

برای شادابی و زیبایی بیشتر صورت خود ، هر از گاهی صورت و پوست خود را بخور دهید . این کار سبب میشود ذرات اضافی چربی پوست از بین بروند و پوست را پاکسازی کند و همچنین عمل خون رسانی به پوست بهتر صورت میگیرد

کشیدن سیگار هم اثرات مخربی بر روی زیبایی صورت و پوست میگذارد .

مصرف به اندازه این مواد غذایی مهم و مفید از راه های اولیه برای نگهداری از پوست و همچنین رسیدن به زیبایی صورت است

آب

هر روز به مقدار کافی آب بنوشید. بدن و به ویژه پوست برای جوان ماندن به آب فراوان احتیاج دارد. بدن باید همیشه دارای آب کافی باشد چون باعث صافی ، نرمی ، لطافت و زیبایی پوست میشود

ویتامین c

تا جایی که امکان دارد به بدنتان ویتامین C برسانید . ویتامین C از بهترین ویتامینها برای زیبایی پوست است زیرا که با رساندن کلاژن به پوست از چروک شدن آن جلوگیری میکند . ویتامین C را میتوانید در میوه های خوشمزه ای مانند گوجه فرنگی ، توت ها، پرتقال ، نارنگی و همچنین سبزیجاتی مانند کلم بروکلی و گل کلم بیابید

چای سبز

آنتی اکسیدان مورد نیاز پوستتان را میتوانید با نوشیدن چای سبز به آن برسانید . و برای زیبایی پوست خود از آن کمک بگیرید

سویا

مصرف سویا را در جهت کمک به زیبایی پوست خود فراموش نکنید

برای داشتن پوست مرطوب و بدون چروک مصرف سویا به دلیل داشتن پروتئین هایی که سرشار از انتی اکسیدان ها ، آمینو اسیدها و ویتامین E هستند میتواند راه حل مناسب و خوبی برای این منظور باشد .

اسید های چرب ضروری

اسیدهای چرب ضروری همان امگا3 و امگا6 هستند که چربی های خوبی برای بدن شناخته شده اند از این رو مصرف انها به پاکسازی پوست کمک میکنند و باعث کاهش چروک پوست میشوند و همچنین از به وجود امدن لک بر روی صورت جلوگیری میکنند و این چنین بر زیبایی پوست اثر میگذارند .

سبزیجات سبز

سبزیجات از مهمترین مواد مغذی برای زیبایی پوست هستند . سبزیجاتی که دارای ویتامین های C E A هستند آهن و فیبر مورد نیاز پوست را تامین میکنند . سبزیجاتی مانند کلم پیچ و اسفناج .

حتما بخوانید :   ساده و آسان به تناسب اندام دلخواه خود برسید

ماست

ماست چون تمام خواص شیر را داراست مصرف آن به تنهایی خود میتواند در روشن شدن پوست موثر باشد . اما استفاده آن به عنوان ماسک بر روی صورت هم باعث پاکسازی و زیبایی صورت میشود و هم آب مورد نیاز پوست را تامین میکند .

سیر

آنتی اکسیدان موجود در سیر میتواند به زیبایی صورت و پوست کمک فراوانی کند

شیر

اما شیر با تمام مواد غذایی بالا فرق میکند ، شیر بهترین داروی طبیعی برای زیبایی صورت به حساب می آید . از شیر به شکلهای مختلف میتوان برای زیبایی صورت و تقویت پوست صورت ، از بین بردن لکهای صورت ، روشن شدن و شفافیت پوست و همچنین صاف و ملایم کردن پوست صورت استفاده کرد .

علاوه بر مصرف آن به صورت خوراکی میتوان از ترکیب شیر با دیگر مواد غذایی ماسکهای خوارکی متنوعی تهیه کرد و آنها را به صورت مالید و پس از مدتی شاهد زیبایی صورت و پوست خود خواهیم بود

استفاده از لوازم ارایشی برای زیبایی چهره

هیچ کس نمی تواند منکر تاثیرات استفاده از لوازم ارایش در زیبایی صورت بشود. ارایش کردن باعث میشود زیبایی صورت شما دو چندان شود . اما به دلیل شیمیایی بودن این مواد ، افراط در استفاده از لوازم ارایشی نه تنها به زیبایی صورت کمک نمیکند بلکه استفاده بیش از حد از آنها در دراز مدت موجب ایجاد بیماری هایی برای پوست و صورت میشود . اجازه ندهید مواد ارایشی بیش از 5 یا 6 ساعت بر روی صورتتان بماند حتما صورتتان را از مواد ارایشی خصوصا هنگام خواب بشویید زیرا این مواد ارایشی منفذهای تنفسی پوست را مسدود میکند و موجب ایجاد جوش و اکنه میشود .

برای داشتن لبهای زیباتر هنگام خواب کمی عسل روی لبهایتان بمالید . کم کم خواهید دید لبهای خوشرنگتر و درخشانتر از لبهای اغشته به انواع رژ را خواهید داشت .

یک نکته مهم در هنگام ارایش کردن که اکثر خانمها از ان بی اطلاع هستند و باعث کمتر دیده شدن زیبایی های صورتشان میشود این است که

زیبایی های خدادادی که در صورت شما وجود دارد نباید با آرایش زیاد جلوه خود را از دست بدهند طوری آرایش کنید که هم این زیبایی ها را حفظ کنید و هم انها را زیباتر نشان دهید یعنی باید زیبایی های طبیعی صورت شما بیشتر از آرایش های مصنوعی به چشم بیاید .

سخن آخر اینکه

قبل از هر چیز این را بدانید که صورت شما ساخته دست خداوند قادر متعال است . خدا زیباست و زیبایی را دوست دارد . او تمام مخلوقات خود را زیبا آفریده است . پس شما هم یکی از همان مخلوقات زیبای خداوند هستید باید همیشه در وجود خود احساس زیبایی و زیبا بودن داشته باشید. و برای زیبایی صورت خود سعی کنید کمتر به لوازم ارایشی متکی باشد. یادتان باشد صورتی زیباتر است که ارایش ساده و ملایم تری داشته باشد.

همچنين ببينيد

نظر خود را بنویسید

عبارات توهين آميز منتشر نخواهد شد.
از نوشتن نظرات با حروف لاتين خودداری شود.