آلبوم عکس “زنان صیغه ای” با قیمت 40 تا 300 هزار تومان برای ازدواج موقت

بعضی از این مراکز آلبوم عکس زنان صیغه ای را برای ازدواج موقت به مشتریان نشان میدهند – وزارت ورزش

آلبوم عکس “زنان صیغه ای” با قیمت 40 تا 300 هزار تومان برای ازدواج موقت

بعضی از این مراکز آلبوم عکس زنان صیغه ای را برای ازدواج موقت به مشتریان نشان میدهند – وزارت ورزش و جوانان قبلا طرح‌هایی داشت برای ساماندهی صیغه و ازدواج موقت که هیچ‌کدام به مرحله اجرایی نرسید، ولی بهتر است با این وضع متولیان فکر چاره‌ا‌ی برای این پدیده بکنند.

گزارشی از سایت‌ها و مراکز واسطه و دلال صیغه و ازدواج موقت

«خیلی بانمکه، حتماً خوشت میاد، فقط یه‌ذره ناز داره». اشتباه نکنید این صحبت مادرم نیست که دخترخانمی را برای خواستگاری به من معرفی می‌کند. آقای «الف» را نمی‌دانم چه‌کاره صدا کنم، ولی می‌توان گفت «دلال صیغه» است.

روزنامه وقایع اتفاقیه در ادامه می‌نویسد: از طریق یک سایت به دفتر این دلال صیغه در حوالی خیابان جمالزاده آمدم. آلبوم عکسی به من نشان می‌دهد و به هرکدام که می‌رسم، توضیحات خودش را می‌دهد. هر عکس قیمت خودش را دارد. به او می‌گویم یک قیمت میانگین بده تا یک آمار کلی داشته باشم. پاسخ می‌دهد: از 40 هزار تومان شروع می‌شود تا 300 هزار تومان برای هر ساعت.

البته موضوع جالب، حق معرفی است که او می‌گیرد: برای صیغه و ازدواج موقت من درصدی کار نمی‌کنم. برای هرکدام از این‌ها‌، دفتر حق‌الزحمه‌ای تعیین کرده از 10 هزار تومان تا 100 هزار تومان. مبلغ قابل توجهی است؛ به غیر از من چند نفر دیگر هم نشسته‌اند، ولی خبری از بانوان محترم نیست. طبق روال شما یک نفر را انتخاب می‌کنید و مبلغش را دلال محترم می‌گیرد و بعد شما را برای جاری‌ کردن صیغه و ازدواج موقت به جای دیگری معرفی می‌کند که همسر موقتتان را آنجا ملاقات می‌کنید.

از آقای «الف» می‌پرسم اگر مدت بیشتری بخواهم، چه مبلغی را باید پرداخت کنم. می‌گوید: آنوقت ماهیانه باید حساب کنید؛ ضیغه از یک میلیون تومان هست تا پنج میلیون تومان؛ حق دفتر هم از 500 هزار تومان تا یک میلیون تومان متغیر است.

عجله دارد از میان زنان صیغه ای یا کسی را انتخاب کنم یا دفتر را ترک کنم؛ تلفن دفتر دائماً زنگ می‌خورد و او آدرس یا اطلاعات می‌دهد. از او با حالت شوخی می‌پرسم که ماهیانه چقدر درآمد دارد. پاسخ می‌دهد: زیاد نیست! دردسرش زیاد است، ولی ماهی بالای 10 میلیون تومان برایم درآمد دارد. الان حدود چهار سال است که این‌ کار را انجام می‌دهم.

حتما بخوانید :   روش عجیب زن جوان برای "کلاهبرداری‌ اینترنتی"

صیغه، غیرقانونی نیست، ولی بعید است برای چنین دفاتری یا حتی برای دلالی صیغه مجوزی صادر شده باشد. از طریق یکی از سایت‌ها به یک شماره تلفن دیگر می‌رسم؛ آقای «ن» هم تقریبا مشابه کار دلال قبلی را می‌کند. تلفنی به من توضیح می‌دهد: از ساعتی 20 هزار تومان هست تا ساعتی یک میلیون تومان.

او هم حق‌الزحمه خود را می‌خواهد و می‌گوید: 15 درصد پورسانت می‌گیرد. البته او شرایطی هم برای خود دارد؛ اول اینکه باید حتما مجرد باشی، بعد گواهی سلامت هم از پزشک بیاوری.

در سایت او حدود 300 پروفایل بانوان محترمی که مایل هستند به عقد موقت دربیایند، وجود دارد. آقای «ن» سؤال جالبی می‌پرسد: خودت خانه هم داری یا می‌خواهی معرفی کنم؟

او توضیح می‌دهد که بسیاری از مراجعه‌کننده‌ها برای زنان صیغه ای و ازدواج موقت به‌دلایلی امکان معرفی خانه ندارند و ادامه می‌دهد: خانه روزی 100 هزار تومان است. ساعت 8 صبح تحویل می‌گیرید و فردایش 8 صبح تخلیه می‌کنید. به نظر می‌رسد این دلال امکانات بیشتری در اختیار دارد.

از او درباره درآمد ماهیانه‌اش می‌پرسم. او می‌گوید: می‌خواهی همکار ما شوی؟ حدود شش، هفت میلیون تومان. اگر کسی را معرفی کنی، پورسانت می‌دهیم!

چندی پیش ناجا اعلام کرد که به هیچ سایت صیغه‌یابی مجوز نداده و با آنها برخورد می‌کند، ولی اگر در اینترنت جستجو کنید به موارد بسیاری برمی‌خورید که به این کار مشغولند! با مسئول یکی دیگر از سایت‌ها صحبت می‌کنم و او می‌گوید: ما صیغه ساعتی نداریم؛ فقط برای جلوگیری از به‌ فساد افتادن بانوان بی‌سرپرست برای آنها شوهر موقت پیدا می‌کنیم.

او توضیح می‌دهد: مبلغ مشخصی به زوجه موقت پرداخت نمی‌شود؛ فقط شوهر باید خانه‌ای مناسب همراه با وسایل برای زوجه تهیه کند و در حد معمول خرجی خانه را بپردازد.

او بارها اشاره می‌کند، تنها هدف آنها جلوگیری از فساد و کار خیر است، ولی در آخر از حق‌الزحمه خود نمی‌گذرد که برای هر معرفی و صیغه حداقل شش ماه یک میلیون تومان می‌شود.

دکتر ابویی پژوهشگر اجتماعی، کنترل این سایت‌ها و همچنین برخورد با آنها را واجب می‌داند و می‌گوید: بیشتر کسانی که به این افراد معرفی می‌شوند، همسر دارند و ممکن است خانواده آنها در آستانه فروپاشی قرار گیرد.

او ادامه می‌دهد: بسیاری از این خانم‌ها قبلا یا حتی الان زنان خیابانی بودند و درحال‌حاضر به‌دلیل برخورد نیروی انتظامی به سمت دلالان رفته‌اند و بسیاری از دلالان صیغه با سوءاستفاده از مشروعیت آن، به نوعی هم به زن و هم به مرد ضربه می‌زنند.

حتما بخوانید :   خیانت زن به همسر ، فاحشه‌های متاهل!

یکی از دوستانم می‌گوید: در شهرستان ما آگهی صیغه را می‌توان بر در و دیوارهای شهر دید که حتی قیمت هم دارد! او قیمت‌ها را از 50 هزار تومان تا 100 هزار تومان متغیر می‌داند.

صیغه لوکس، بهترین‌ها را از ما بخواهید!

یکی از سایت‌های صیغه‌یابی در ابتدای صفحه نوشته «بهترین‌ها را از ما بخواهید». با شماره موبایل سایت تماس می‌گیرم، دلال محترم می‌گوید: ما مانند سایت‌های دیگه نیستیم، قیمت‌های ما بالاتره چون رو انتخاب دو طرف حساسیم، حتی اگر بخواهی، یک نفر هست که کار اصلی‌اش مدلینگ است و روزی یک میلیون تومان می‌گیرد.

او اسم آشنایی را هم می‌آورد و زمانی که متوجه تعجب من می‌شود، می‌گوید: اگر بخواهی همین الان قرار بگذارم تا در فرحزاد ملاقاتش کنی؟ فقط باید ابتدا پنج میلیون تومان به حسابم واریز کنی تا خیالم راحت شود.

او از حق‌الزحمه صحبتی نمی‌کند، ولی با این قیمت‌ها می‌شود حساب کرد درآمد خوبی از این راه به‌دست می‌آورد. او می‌گوید: مشتری‌های ما دست‌چین شده‌اند. تا اصالت شخص را نشناسم، کسی را به او معرفی نمی‌کنم.

آلبوم عکس “زنان صیغه ای” با قیمت 40 تا 300 هزار تومان برای ازدواج موقت

دکتر صادقیان، استاد اقتصاد دانشگاه آزاد، می‌گوید: اصولا دلالی شغل کاذب حساب می‌شود، چه برسد در این مورد که به نظر من هم شغلی کاذب است و هم غیرقانونی.

او در ادامه می‌گوید: وزارت ورزش و جوانان قبلا طرح‌هایی داشت برای ساماندهی صیغه و ازدواج موقت که هیچ‌کدام به مرحله اجرایی نرسید، ولی بهتر است با این وضع متولیان فکر چاره‌ا‌ی برای این پدیده بکنند.

به‌هرحال در این مسأله اگر دقیق‌تر شویم، شاید به این نتیجه برسیم که برخورد قضایی با این موارد شاید فقط این فضاها را به سمت غیررسمی‌شدن ببرد. بنابراین باید ریشه‌ها را دید. در شرایطی‌ که هزینه اجاره مسکن در جنوبی‌ترین نقطه تهران ماهیانه 500 هزار تومان است و حداقل دستمزد نیروی کار در شورای عالی کار به 800 هزار تومان نیز نمی‌رسد. این معادله شرایط را پیچیده می‌کند و باز هم پای برنامه‌ریزان اجتماعی و اقتصادی را به‌وسط می‌کشد.

* در ازدواج موقت، رضایت طرفین و خواندن صیغه کافی است و نوشتن و شاهد گرفتن لازم نیست.

همچنين ببينيد

نظرات بينندگان

از نظرمن صیغه خوبه چون جونا به گناه کشیده نمیشن

در ازدواج موقت کسی از کسی سواستفاده نمیکنه. خود خانم هایی هم که ازدواج موقت میکنن نیاز جنسیشون برطرف میشه و فقط به نفع اقایون نیست.
دوما اونایی که ازدواج موقت رو چیز غیرانسانی میدونن هنوز به درک درستی از انسانیت و دین اسلام نرسیدن که این حرفو میزنن. چون دین اسلام هیچوقت خارج از انسانیت نیست.

من مجردم و ۲۸ سالمه.به هیچ عنوان حاضر نیستم کسی رو صیغه کنم و ازین سواستفاده ها از جنس مونث متنفرم. باید به شخصیت زنها احترام بگزاریم و مثل وسیله رفع نیاز جسمی بهشون نگاه نکنیم. هر انسانی باید دل و قلب و محبت و توجهش رو فقط واسه یه نفر حراج کنه و واسه عشق و انسانیتش ارزش قائل باشه. کاری به گفته های دینی و این چیزا اصلا ندارم و با کسی هم بحث ندارم و فقط به عنوان یه ایرانی دوست دارم به حقوق خودم و بانوان جامعه ام احترام بزارم . بنظر من اگر مردی شرایط ازدواج نداشته باشه باید صبوری کنه و به احترام خودش هم که شده کسی رو بازیچه نکنه. شرایط بد اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی دلیل بر فساد روزافزون نمیشه. باید شعور و شخصیت و غرور افراد رو بالا ببریم نه اینکه با خرافات راه شهوت گری رو باز کنیم. با آرزوی روزی که باز خود واقعیمون رو بشناسیم و انسان بشیم

یکی از دلایلی که باعث میشه تا مرد بدنبال زنان دیگر برود چه از راه صیغه و چه غیر صیغه اینه که زن در قبال شوهرش وظیفشو بدرستی انجام نمیده. زن باید این موضوع را بخوبی درک کنه که میل جنسی و برقراری ارتباط جنسی برای مرد خیلی مهمه و این ذاتیه یعنی خداوند ذانا تو وجود مرد قرار داده، زن به محبت و حرفهای عاشقانه و توجه نیاز داره ولی بعضی از خانمها فقط این را از شوهرانشون میخوان فقط به این موضوع اهمیت میدن و متقابلا به نیاز همسرشان کم اهمیت یا بی اهمیت هستند
اگر خانمها شوهرانشونو خوب ارضا کنن مطمئن باشن هم توجه و محبت شوهرانشون به اونا بیشتر میشه و هم شوهرانشون انقدر از این موضوع سیر میشن که به زن دیگه ای فکر نکن

امكانش است از اين مراكز براى من معرفى كنيد در مشهد؟

برای متاهلین جامعه متاسفم
و برای بانوان کشورم نگران !!!

من کاملا مخالف ازدواج موقت و صیغه موقت هستم چون باعث میشه مردهای متاهل سوء استفاده کنن.

وجود ازدواج موقت باعث میشه مردان مجرد ازدواج دائم نکنن و از طرفی باعث از هم پاشیدگی زندگی مردهای متاهل میشه ولی اصل ازدواج موقت میتونه به نفع جامعه باشه چون متاسفانه به هر حال ممکنه رابطه ای بین زن و مردی نامحرم شکل بگیره و چه بهتر که قانونی و سامان یافته باشه، مخصوصا اگر بچه ای هم به دنیا بیاد قانون ازش حمایت میکنه.

سلام صیغه هم قانون داره، نه یک ساعت و دو ساعت. بعد چرا اینقدر مردها فکر تنوع طلبی هستن؟ بیشتر هم بین مردهای متاهل رایج شده… این تاسف باره… کاش فکر و ذهن اصلاح بشه… زن صیغه ای که برای زندگی دایم نیست.

دولت باید حمایت کنه صیغه رو به روش اسلامی با مهریه معقول.

صیغه برای افرادی که نمیتونن ازدواج دائم داشته باشند یکی از بهترین گزینه هاست اما تو جامعه ما به چشم بد بهش نگاه میکنند. همچین مراکزی هم پیدا نمیشه که معرفی کنه من خودم گشتم.

سلام دوستان من مجردم و کارمند ولی شرایط ازدواج دائم رو ندارم اگه میشه یه جایی رو واسه صیغه بهم معرفی کنید مرسی.

شاید اون کسی که متاهله مشکلی داره که دنبال صیغه میگرده.

سلام دوستان کسی شماره تلفن یا آدرس نداره معرفی کنه؟ من خیلی گشتم اما پیدا نمیکنم.

سلام میتونید از این مراکز به من معرفی کنید؟

صیغه خوبه اما واسه دختر و پسری که موقعیت ازدواج دائم ندارن. متاسفانه مردهای متاهل دنبال این برنامه ها رفتن و از موقعیت این دخترای بیچاره دم بخت که سن ازدواج شون بالا رفته سو استفاده میکنن.

به نظر من صیغه میل و رغبت جوان ها را به ازدواج کاهش میدهد و سن ازدواج روز به روز بالا میرود و این پیامدهای خیلی بدی دارد.

صیغه خوب است و گناه و معصیت در جامعه کم میشود. اگر کسی بتواند چند تا زن را از نظر مالی و جنسی بی نیاز کند عبادت کرده است چه اشکالی دارد؟ ولی باید مجوزی جهت این کار داشته باشد و فرهنگ سازی شود و کلا معمول شود و رواج داشته باشد.

سلام ببخشید به سایتهای همسریابی و صیغه یابی میشه اعتماد کرد؟ مجوز دارن؟

نمیدونم چرا همه صیغه رو بد میدونن، من خودم با یه خانم خوب صیغه کردم چون پول عروسی نداشتم اونم تنها بود الان به خوبی و خوشی داریم زندگی میکنیم. اولین بار که به مادرم گفتم صیغه کم مونده بود عاقم بکنه ولی الان نه.

چطور میشود با یک خانوم جهت صیغه آشنا شد؟ ولی یک مرکز معتبر و قانونی باشد.

اینکار چیزی جز فساد نیست نمیدونم کدوم شرع و قانون میگه یه زن هر ساعت یکبار ازدواج کنه و طلاق بگیره یا اصلا یه زن چندبار اجازه ازدواج داره من که میگم با فساد و زنا هیچ فرقی نداره.

بسیار فکر خوبیه البته باید برای افرادی باشه که شرایط صیغه رو داشته باشند. نه افرادی که متاهل باشند و همسر آنها هیچ مشکلی نداشته باشد.

ازدواج موقت مردان متاهل فقط و فقط زندگی آنها رو به نابودی میکشاند. کاش مردان ما یاد میگرفتن مشکلاتشان را حل کنند… نه بیشتر کنن.

این کار خوبه ولی یه مشکل اساسی داره که هیچ کس به فکر ازدواج دائم نمیره دیگه. دخترای جامعه ترشیده میشن. خانواده دختر کم توقع پیدا کنید و باهاش ازدواج کنین.

آقا چه اشكالي داره جوونا يه زن صيغه ايي موقت داشته باشن؟ اتفاقاً خيليم بهتره چون ديگه به گناه نميفتن و جامعه از فساد و فحشا به دور ميشه و اين عاليه.

بهتره وقتی چیزی رو نمیدونیم نظر ندیم. صیغه هم یک نوع عقده و اگر کاری انجام بشه عده داره.

خیلی کار خوبیه ولی اول باید فرهنگ سازی بشه و بسترش آماده شه. واقعا بیاید جوونا رو از این وضع بد نجات بدید.

دقیقا ترویج فساده!
متعه (صیغه) هم درست مثل عقد دائم عده داره و زن باید سه ماه و ده روز عده نگهداره! در غیر این صورت فرقی با زنا نداره!
خودمون و خودتون رو فریب ندید.

بسیار عالی میباشد. اما نیروی انتظامی مجوز بدهد تا دست دلال ها کوتاه شود.

اون عقده که زن باید عده نگه داره نه صیغه، لطفا کاربران رو به اشتباه نندازید.

اصلا قانون صیغه تو اسلام اینجوری نیست که یه زن یک ساعت صیغه یک شخص بشه، بعد ساعت دیگه یک شخص دیگه بیاد همون زن رو صیغه بکنه. زن زیر 50 سال بعد از هر بار صیغه شدن باید 3 ماه و 10 روز عده نگه داره بعد میتونه صیغه بشه. در غیر این صورت کار این افراد با زنا فرقی نداره.

خیلی خوبه، خیلی از مشکلات جنسی مردها و بعضی زنها کم می شه.

به نظر من که خیلی خوبه آدم زن صیغه ای کوتاه مدت داشته باشه.

خوبه فساد خیابانی کم میشه، ترافیک کمتر ولی اگه جای مشخص باشه حالا کجا هست ما هم بریم!؟

اگر روی خانمهای صيغه ای شناخت كامل داشته باشيد خيلی هم خوبه، من خودم دنبال همچين خانمی برای صيغه هستم.

چرا زمینه ازدواج فراهم نیست که باید این کار انجام بشه؟ و در ضمن فرهنگ صیغه در جامعه خوب جا نیفتاده به خصوص در خانم ها.

نظر خود را بنویسید

عبارات توهين آميز منتشر نخواهد شد.
از نوشتن نظرات با حروف لاتين خودداری شود.